Mé tvrdohlavé názory

Těžký krok vpřed aneb Proč kníže na hrad neusedl...

8. března 2013 v 1:08 | Evelyn
Dnešním dnem končí prezidentský mandát Václava Klause a jeho funkci přebírá Miloš Zeman. Poslední volby byly pro mě neuvěřitelným zklamáním, už jenom tím, že jsem mohla pouze bezmocně sedět na gauči a s pláčem přihlížet výsledkům prezidentských voleb, kterých jsem se bohužel nemohla zůčastnit, protože 18 mi bude až v dubnu. Ačkoliv Karel Schwarzenberg byl pro druhé kolo voleb mým favoritem, větší úspěch sklidil demagog a ochlasta Miloš Zeman, kterého volila většina republiky, přestože jsem se zde zatím osobně nesetkala s nikým, kdo by Zemana chtěl volit. Ale dopadlo to tak, jak to dopadlo, a já můžu jen shrnout do jednoho článku všechny mé naděje, které jsem do těchto voleb dávala, ale především, všechno dobré, co nás ještě může potěšit. Protože, jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré...

Nenechte se unést, ZAMYSLETE SE!

11. ledna 2013 v 0:19 | Evelyn
Čísla prezidentských kandidátů
Historicky první přímá volba prezidenta začne již za necelých 14 hodin. Je to velký krok pro celou republiku. Občané si konečně mohou zvolit, koho opravdu chtějí. Našlo se mnoho zastánců i odpůrců tohoto typu volby, ale hlavní bude výsledek. Pevně doufám, že tentokrát lidé neponechají volby náhodě, a pujdou volit toho, koho opravdu chtějí, aby později nenadávali u obrazovek své milované televize. Já mám tu smůlu, že 18 mi bude až v dubnu, takže volit zatím nemohu, ale přesto bych vám ráda představila stránku, která vám pomůže v rozhodování.

Stereotyp jménem Alkohol

21. října 2012 v 23:08 | Evelyn
Tomáš pil s kamarády vodku a má problémy se zrakem. nekupovali přitom rozlévaný alkohol pochybné kvality, ale lahve od zavedené firmy. Nejspíš však padělky. (ilustrační foto)
Češi jsou známí svou zálibou v pití alkoholu. Smutné je, že pravidelnými ,,pijáky" se postupně stávají mladší a mladší děti. Ano, děti! Spousta z nich si prostě víkend bez alkoholu nedovedou představit. Fotí se s každou sklenkou v ruce, pak to všechno hází na facebook s komentářem: ,,To byla zase dekadentní noc." Jenže kdyby jenom jedna! Mám pocit, že někteří už dospěli k takovému alkoholovému stereotypu, že se prostě bez své víkendové pařby neobejdou. Přijde mi to jako strašný stereotyp. Páteční večer prochlastaný, sobota problitá a v neděli už se nikomu nic nechce. A takhle to jde každý víkend. Když se jich zeptáte na jiné zájmy, dlouho musí přemýšlet...

Za pivo hlas nedejte!

13. října 2012 v 0:26 | Evelyn
Včerejškem odstartovaly krajské volby 2012. Ještě nikdy jsem si nepřipadala tak zoufalá, že nemůžu dostatečně vyjádřit svůj názor. 18 mi totiž bude až za půl roku, a tak můžu jen bezmocně přihlížet, jak levice vyhrává místa v krajském zastupitelstvu a já s tím nemůžu nic dělat. Nemůžu přece lidem vnucovat své politické názory. Smutné je, že spousta lidí nadává na veškerou politiku, ale to, co tam v zastupitelstvech, parlamentu a senátu sedí, je celé jen jejich dílo. Paradoxně, přes to všechno lidé stále věří na plané sliby a volí pořád ty samé strany, anebo ještě hůř - k těm volbám ani nejdou. A pak se můžeme divit, jaktože to zase dopadlo tak, jak to dopadlo... Vážně nechcete změnu?

Jsem na zajíčky... no a co?

6. září 2012 v 22:25 | Evelyn
Dobře, ne doslova, ale ten obrázek je dobrý, co?:D Tímto článkem jsem chtěla říct, že v lásce na věku nezáleží. Vždyť je to jen číslo. Možná se vám už stalo, že si skvěle rozumíte s jedním klukem, ale když přijde na řadu přiznání věku, v duchu se zarazíte: ,,Hmm, je mladší než já. To by asi nemohlo klapat, vždyť kluci dospívají později. Nebo... je jeden rok moc velký věkový rozdíl?" Věřte, mě už tohle potkalo v životě několikrát. A nejsem jediná. Jsou prostě případy, kdy se do toho jít vyplatí...

Je třeba brát věci s nadhledem

22. července 2012 v 23:25 | Evelyn
V dnešní době lidem klesá optimismus. Krize číhá na každém rohu, lidé přichází o práci, krachují firmy, vláda se stará jen o sebe. Lidi přirozeně v tomto ohledu nemají důvod se radovat, ale to neznamená, že by se člověk neměl radovat vůbec. Říká se, že nejšťastnějšími lidmi jsou ti po těžkých operacích nebo vozíčkáři. Ti se totiž nejčastěji naučí radovat se z úplných maličkostí. Tak proč bychom nemohli uvažovat stejně?

Měním přezdívku!:-D

7. srpna 2011 v 11:22 | Evelyn
Už i na mých dalších blozích www.jankominek.blog.cz a www.rachel-hurd-wood.blog.cz jsem změnila přezdívku, takže ji změním asi i tady.
Evik95 zní obyčejně, divně, a navíc z toho zjistíte i můj rok narození, takže jsem se rozhodla pro změnu.
Moje nová přezdívka je:

Evelyn

Jméno je francouzského původu. V češtině ho známe jako Evelína, což já nejsem (jsem Eva), ale stejně se mi to jméno líbí, takže moje přezdívka tady na blogu bude Evelyn - toto jméno znamená v překladu "půvabná".:-D
Vaše Evelyn.:-)

Začátek je krok do neznáma...

24. července 2011 v 15:40 | Evik95
(Ten pravěký komár na obrázku vypadá dobře :-D )
http://www.essex1.com/people/paul/the-beginning-of-all-things.jpg

Téma týdne je: ZAČÁTEK
Pod slovem "začátek" si asi každý představí něco jiného. Někdo narození dítěte, někdo stvoření vesmíru, a někdo třeba první den v nové práci. Já si pod tímto slovem představuji dveře do neznáma...
(více v celém článku)...

Žij každý den, jako by to byl tvůj poslední...

31. května 2011 v 18:13 | Evik95
CarpeDiem
V dnešní době se lidé pořád stresují, někam pospíchají, a tak se není čemu divit, že mnozí z nich jsou stále pesimističtí a věčně otrávení. Více v celém článku...

Pro granulky se nejde.... je KONEC!:-(

5. dubna 2011 v 11:16 | Evik95
On je taaaak sladký, on je taaak roztomilý, že bych mu zašla pro granulky do zverimexu (jak řekl Habera), a ještě bych si ho pochovala v náruči (jak řekla Zeťová)... a navíc nádherně zpíval, až mě mrazilo v zádech. Je to můj méďa.:-)
O kom je řeč? Noah Scott Ellenwood, můj největší favorit v superstar, který za pár týdnů nasbíral na facebooku 19 000 fanoušků!

Chcete Justina v ČR? Máte smůlu!

23. ledna 2011 v 15:18 | Evik95
Ach jo. Proč se sny plní jenom v pohádkách? Já vím, píšu teď takovou optimistickou knížku, ale tohle prostě nejde jinak. Dříve jsem to tak nebrala, že Česko je pozadu oproti mnoha evropským zemím, ale až takhle? Že když tu má nějaký zpěvák evropské turné, tak nepřijede? Jakoby jeho manažerům připadalo 10 000 000 obyvatel málo?
Připadá jim snad, že by na ten koncert moc lidí nepřišlo?Že by tu nevydělali moc peněz?

Mám napsat knihu?

6. prosince 2010 v 14:39 | Evik95
Už dlouho mi vrtalo hlavou, jestli začít psát knihu. Původně to byla myšlenka zahrát si roli v nějakém filmu, ale vzhledem k tomu, že do Prahy to mám daleko, tak se asi na žádný casting nepodívám. Napadlo mě tedy z mého vymyšelého scénáře napsat knihu.

Tak definitivně měním přezdívku na Evik95

15. října 2009 v 9:44
Tak jo, rozhodla jsem se. Je to sice moc obyčejná přezdívka, ale furt lepší než didlinka-evicka. Tento blog jsem totiž zakládala v 10 letech, tak proto jsem zvolila přezdívku didlinka-evicka. Teď je mi 14, a přijde mi to už trochu dětinské.:D
Takže pro všechny: moje new přezdívka je Evik95! Prosím, změňte si to sbéčka.

Mám změnit přezdívku?

8. září 2009 v 21:19
Když jsem tento blog zakládala, tak mi bylo 10 let. Proto jsem si vymyslela název blogu a přezdívku didlinka-evicka.
Ale od založení už uplynuly 4 roky, a teď mi je 14, tak už mi je fakt blbé furt se přezdívat jako didlinka-evicka, zní to tak dětsky, i když to docela souvisí s názvem blogu, a stěhovat na jinou adresu se mi nechce. Prostě mi tento blog přirostl k srdci.:-)
Na youtube mám přezdívku Evik95, myslíte si, že by to bylo dobré jako moje přezdívka? Nebo něco jiného?
Pište prosím do komentářů, jestli si mám nechat přezdívku didlinka-evicka nebo změnit na Evik95 nebo jinou přezdívku. Za vaše názory budu ráda.:-)

New rubrika: Drby hajného Drdy!

30. srpna 2009 v 11:09
Tak už mi je fakt blbé všechny moje kecy dávat do zajímavostí, protože naprostá většina z nich zajímavosti pro vás nejsou. Jsou to prostě moje drby a kecy. Tak jsem na to založila novou rubriku: Drby hajného Drdy.:D Takový trochu komický název, že?
 
 

Reklama
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz