Úspěch č.3 - Zveřejnění dalšího článku na stránkách MF Dnes

16. února 2013 v 19:19 | Evelyn |  Úspěchy
V říjnu 2012 se mi opět skoro podařilo dostat svůj článek do novin MF Dnes. A opět jsem se dostala jen na jejich internetové stránky, ale i tak jsem šťastná.:) Každý semestr totiž MF Dnes vyhlašuje téma, na které studenti můžu psát své články s názory. Tentokrát bylo tématem: Kde bych chtěla být za 20 let. Už je to půl roku zpátky, a tak si říkám, že ten první odstavec bych asi teď předělala a napsala trochu jinak, alespoň co se skladby věty týče. Jinak názor jsem nezměnila, podstata článku stále vystihuje moje plány do budoucna.:) Můžete si ho přečíst, když kliknete na celý článek...


-----------------------------------------------------------------
Za dvacet let mi bude 37. Zdá se to být jako dlouhá doba, ale vzhledem k tomu, jak poslední roky rychle uplynuly, myslím, že to bude dřív, než se naději.

Snad každý chce mít úspěšný život. Vše ale závisí především na tom, jak moc za své sny bojujeme. Je snadné říct, že tady prostě dobrou práci neseženete. Těžší je pak za svůj sen začít bojovat. Ti, kterým se to podaří, jsou pro mě skutečnými hrdiny. Proto zásadně neodsuzuji lidi, kteří ve svém životě něco dokázali. Snadno se kritizuje, ale hůř vykonává. Taky záleží, nakolik jste se připravili, a zdali máte skutečně předpoklady pro to získat vaši vysněnou pozici.

Co se týče mě, nemůžu teď s jistotou říct, jak přesně bude vypadat můj život za 20 let. Nikdy nevíte, co se stane zítra, natož za 20 let. Přesto mám své sny, které bych ráda splnila. V tom nejideálnějším případě bych ve 37 letech mohla být redaktorkou úspěšného časopisu nebo novin, mít vydanou nějakou tu knihu, být šťastně vdaná maminka dvou dětí a mít domeček se zahrádkou…. Ty představy zní tak moc ideálně, že mi to připadá, jako když někdo řekne malému dítěti, ať nakreslí, jak si představuje svůj svět v dospělosti. Přesto si zatím nebudu kazit své ideály. Jsem pořád mladá a mám čas o své budoucnosti rozhodnout. Někdy se do všeho připlete i osud, ale to už je jiné povídaní.

Důležité taky je, KDE bych chtěla být za 20 let? Spousta lidí vidí jako jediné správné řešení odjet do zahraničí, protože si myslí, že to je jediná možnost, jak mít úspěšný život. Chci dokázat, že to není pravda. I když bych chtěla procestovat svět a poznat spoustu nových míst, kultur a tradicí, svou budoucnost vidím tady. Nerada říkám, co by se mělo změnit. Nerada utíkám před problémy. Radši se je snažím řešit a pracuju na tom, aby ty změny šly vidět. A to je pravděpodobně jeden z mých největších životních cílů. Změnit tohle místo k lepšímu.

Eva Urbančíková
---------------------------------------------------------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké bylo vysvědčení?

Samé jedničky 15.5% (24)
Jedna dvojka 14.8% (23)
Více dvojek 13.5% (21)
Nějaká trojka 12.3% (19)
Hodně trojek 12.3% (19)
Vyskytla se čtyřka 21.3% (33)
Přibyla i pětka 10.3% (16)

Komentáře

1 Anitta Anitta | Web | 17. února 2013 v 16:53 | Reagovat

Ahoj, moc hezky jsi to napsala, možná by stálo za to napsat celý článek o tom, co jsi tak trochu "nakousla" v posledním odstavci :). Já jsem zase zaspala a žádný článek do MF neposlala :(

2 Julcha Julcha | Web | 27. února 2013 v 21:10 | Reagovat

no páááni, tomu se říká umět psát! :o
Jestli myslíš předělat ten první odstavec, jako ten úplně první kraťoučký, tak ten se mi naopak líbí. A ten druhý taky, i když je pravda, že já se podle něj neřídím, protože některé lidi trochu odsuzuju... Co se dá dělat. Nebo spíš odsuzuju ty, kterým ke štěstí dopomohla jen reklama a ne kvalita. Tahle.
Je to úžasný článek, který toho myslím říká mnohem víc než leckteré články dlouholetých novinářů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz