První článek roku 2013

1. ledna 2013 v 23:59 | Evelyn |  Co napsal život...
Fireworks New Year 2013 Stock Photo - 15307846 A je to tady. Vítejte v novém roce 2013! Je mi líto, že jsem včera nestihla uveřejnit poslední článek roku 2012, ale za poslední rok se toho stalo tolik, že to prostě musím zmínit aspoň v tomto článku a spojit tak s prvním článkem roku 2013! Co všechno se v loňském roce odehrálo? A co si přeji do tohoto nového roku? Čtěte celý článek...

Život lze chápat jen zpětně. Žít jej však musíme dopředu...

S tímto citátem naprosto souhlasím. Život je jedna velká výzva, která nečeká, až se rozhodnene. Někdy prostě není čas nebo příležitost se rozmýšlet, a tak lidé dělají chyby. Později ale, když se na událost podíváme zpátky, tak zjistíme, že ty chyby nám přinesly i pozitivní poznatky. A proto i na špatných zážitcích lze najít pozitivní jiskru, která nám rozzáří obzory. Neseme si s sebou důsledky svého jednání, ale zároveň se ze svých chyb učíme a snažíme se je příště napravit. A to dělá naše životy tak jedinečné. Každý je jiný. Každý dělá jiná rozhodnutí a jiné chyby. A na základě toho se tvoří kvalita našich životů, zážitků a vzpomínek...

...Proto můžu s klidným srdcem říct, že i když rok 2012 nebyl vždy jen pohoda klídek, zažila jsem spoustu nezapomenutelných zážitků, o které se svámi musím podělit.

1. Novinářka

V lednu 2012 jsem udělala své první živé interview do školního časopisu. Bylo to s ředitelkou divadla Aréna v Ostravě. Byla jsem děsně nervózní, ale vše proběhlo v pohodě a já mám z toho super pocit! Další krok k mojí kariéře novinářky.:-)


2. Designérka

V únoru to byl přesně rok od stěhování. Od té doby jsem si zařídila pokoj konečně přesně podle svých představ a možností. Zelená tůňka, květinová louka, nebo prostě žabinec.:D Je to můj zelený pokoj! Konečně!

3. Reportérka

Úspěšného lyžařského akrobata a olympijského vítěze Aleše Valentu jsem potkala jako porotce na soutěži, kterou pořádá naše škola, a na které jsem dělala reportérku pro náš školní časopis.

4. Fanynka

Na začátku roku 2012 proběhl na mém druhém blogu www.jankominek.blog.cz první ročník narozeninového projektu pro herce Honzu Komínka, který slavil v březnu své 18. narozeniny. I když se zapojilo jen 7 lidí, narozeninové přání od všech jsem vyrobila a odeslala. A hádejte, co? O měsíc později přišla odpověď od samotného Komína, že nám moc děkuje a moc si toho přání váží! Kouzlo je v tom, že jsem k blahopřání nepřikládala zpáteční adresu, takže si asi pravděpodobně našel můj rok starý dopis, ve kterém jsem ho tehdy žádala o autogram, aby mi odepsal.:) Je to nejen super herec, ale i prima kluk.:)

5. Oslavenkyně

V dubnu 2012 jsem oslavila poslední nezletilé narozeniny. Nejradši bych nikdy neměla 18., ale život jde dál a já taky. Myslím, že tento poslední nezletilý rok jsem si užila, jak jen to šlo, a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. Však ještě mi je pořád 17, takže si užívám svých posledních pár měsíců života jako "dítě".:)

6. Šéfredaktorka

Ano, je to tak. Starý šéf odmaturoval a já se stala v květnu 2012 šéfredaktorkou školního časopisu. Unbelievable! Je to náročné, ale ne nemožné. Krok za krokem si postupně začínám získávat respekt a autoritu navzdory mé výšce a nesmělosti.:D

7. Herečka

V létě 2012 jsem si zahrála jsem v komunitní divadelní hře Zimní pohádka na motivy Williama Shakespeara, kterou do Ostravy přijel zrežírovat britský režisér Phillip Parr, a dal tak příležitost nejen profesionálním hercům, ale i nám, amatérům, abychom si zkusili, jaké je to hrát divadelní roli.
8. Kanoistka

Letos jsem opět jela na tradiční vodácký tábor, kde jsme sjížděli řeku v kanoích. Poznala jsem nejen zrádnost jihočeských proudů, ale i to, jaké dokážou být sestřenky svině, když vám před očima vyfouknou vašeho idola... přesto to byl super týden :)

9. Cyklistka

Nejen cyklo výšlapy na vodáckém táboře, ale i příjemné projížďky na kole Dánskem, kde jednoznačně v dopravě vládnou kola, jsem si vychutnávala v srpnu roku 2012.

10. Třeťačka

Nástup do třeťáku jsem neprožívala nějak drasticky. Byla jsem smířena s tím, že teď teprve začne pořádný boj, ve kterém se rozhodne, kolik času mi zůstane na mé zájmy, a kolik budu muset věnovat učení. A přestože můj spánek za poslední měsíce nebyl během týdne moc kvalitní, snažila jsem se využívat svůj volný čas efektivně a dělit věci podle důležitosti, abych vše zvládla. Navíc pokračuju s šéfováním školního časopisu, takže o to víc se snažím pracovat na vydobytí respektu u mých "podřízených" a jít jim příkladem. No, a zároveň chci zůstat ta usměvavá holka, takže skloubit vše dohromady je teď double těžké. Čím jsem starší, tím víc přibývá problémů, ale tím víc se taky snažím brát věci optimisticky s pozitivním přístupem.11. Cestovatelka

V říjnu 2012 jsem se se školou podívala do Anglie. Byl to nezapomenutelný zážitek! Poznala jsem spoustu nových míst a mám spoustu krásných zážitků!:-)

12. Kameramanka

V listopadu 2012 jsem si zkusila, jaké je to být amatérská kameramanka, když jsem se spolužáky natáčela delší reklamu, což jsme měli jako úkol do školy.:D Btw: natáčení a stříhání videí mě vždycky bavilo, i když jsem amatér.:D

13. Blogerka

V prosinci 2012 jsem navštívila Prahu, kde jsem se konečně poprvé v životě na živo setkala s blogerkou Anittou (www.anittas-world.blog.cz), kterou jsem doposud znala pouze přes blog, a která je fanynka švédské zpěvačky Amy Diamond, stejně jako já.:-) Bylo to skvělé a nezapomenutelné setkání!

14. Přítelkyně

Na konci roku 2012 jsem se seznámila s jedním bezva klukem, se kterým jsem teď začala chodit. Už jsem ani nedoufala, že narazím na nějakého kluka, který se nechová jak ovce. Život je někdy docela nepředvídatelný...:)
Christmas_love_by_zerorollouke_kun-d35fpv7_largeLive Every Day Like It Was Your Last...

Do roku 2013 bych si přála, aby se vydařil ve všech ohledech, aby to byl šťastný rok navzdory té 13 na konci, a přinesl nám všem pozitivní a šťastné zážitky.:-)
...A taky, abych konečně přestala všude chodit pozdě.:D

Vaše Evelyn

Live.your.life._large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik ti je let?

0-5 4% (32)
6-9 4.4% (35)
10 5.2% (41)
11 5.8% (46)
12 5.9% (47)
13 10.2% (81)
14 9.7% (77)
15 11.2% (89)
16 7.8% (62)
17 6.2% (49)
18 4.9% (39)
19 4.8% (38)
20-30 5.7% (45)
31-50 4.7% (37)
51-70 3.4% (27)
71 a více 5.9% (47)

Komentáře

1 Julcha Julcha | Web | 2. ledna 2013 v 10:14 | Reagovat

tak to jsi toho stihla opravdu moc!!! To je úžasné, jen tak dál! :) Moc se mi líb ten tvůj pokoj :) a ten citát je skvělej, úplně mi bere slova z úst ;)

2 Anitta Anitta | Web | 2. ledna 2013 v 15:56 | Reagovat

Taky jsem chtěla něco takového publikovat, ale ještě jsem se k tomu ani nedostala :-D Tak snad dnes... Člověk si tak uvědomí, kolik hezkých věcí se mu přihodilo. Hrozně se mi líbí tvůj pokoj, poslední dobou mám ráda zelenou :-D Myslím, že kdokoliv k tobě vstoupí, okamžitě vytuší jaký máš vztah k přírodě ;-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz