Za pivo hlas nedejte!

13. října 2012 v 0:26 | Evelyn |  Mé tvrdohlavé názory
Včerejškem odstartovaly krajské volby 2012. Ještě nikdy jsem si nepřipadala tak zoufalá, že nemůžu dostatečně vyjádřit svůj názor. 18 mi totiž bude až za půl roku, a tak můžu jen bezmocně přihlížet, jak levice vyhrává místa v krajském zastupitelstvu a já s tím nemůžu nic dělat. Nemůžu přece lidem vnucovat své politické názory. Smutné je, že spousta lidí nadává na veškerou politiku, ale to, co tam v zastupitelstvech, parlamentu a senátu sedí, je celé jen jejich dílo. Paradoxně, přes to všechno lidé stále věří na plané sliby a volí pořád ty samé strany, anebo ještě hůř - k těm volbám ani nejdou. A pak se můžeme divit, jaktože to zase dopadlo tak, jak to dopadlo... Vážně nechcete změnu?

Mýtus č.1 - ,,Můj hlas nemá cenu!"

Než se definitivně rozhodnete, že k volbám nepůjdete, tak si první přečtěte, o čem všem může váš hlas ve volbách do krajských zastupitelstvech rozhodnout.

KRAJSKÁ ZASTUPITELSTVA MAJÍ TYTO PRAVOMOCI:
1. Předkládat návrhy zákonů sněmovně
2. Vydávat obecně závazné vyhlášky
3. Koordinovat rozvoj kraje
4. Schvalovat programy rozvoje, rozpočet kraje a závěrečný účet
5. Zřizovat příspěvkové organizace a organizační složky kraje
6. Správa a výstavba silnic 2. a 3. tříd
7. Řešení problémů týkajících se školství, zdravotnictví a sociální problematiky
... a další pravomoci

SHRNUTO RYCHLE STRUČNĚ A JASNĚ: Krajská zastupitelstva rozhodují o více věcech, než si myslíte. Váš hlas má dopad na složení krajského zastupitelstva a následných rozhodování o věcech, které se týkají vašeho běžného života, ať už z oblasti sociální politiky, zdravotnictví, školství, kultury, anebo rovnou podpory rozvoje celého kraje.

Bohužel, spousta lidí má pocit, že jeho hlas nemá cenu, anebo říká oblíbenou větu: ,,Není koho volit." Není to pravda. Je to jen zamaskovaná nevědomost v oblasti politiky. Navíc, představte si, kolik lidí v téhle zemi nejde k volbám! Kdyby se všichni tito lidé zvedli a šli hlasovat, všechno by mohlo dopadnout zcela jinak. Proto neponechávejte nic náhodě. Takže sečteno, podtrženo: váš hlas má cenu!!!

Věta: ,,Není koho volit" je jen mýtus!

Rozeznejte rozdíl mezi pravicí a levicí

A teď upřímně. Když vás někdo požádá, abyste mu vysvětlili rozdíl mezi pravicí a levicí, byli byste schopni to nějak inteligentně popsat? Teď nemyslím trapné sarkastické narážky typu: ,,Není v tom rozdíl. Všichni jsou to zloději.", ale nějakou rozumnou větu. Upřímně, já jsem až donedávna nedokázala říct, v čem přesně se liší. A nejspíš bych se to nebýt našeho dějepisáře ani nikdy nedozvěděla, protože neutrálně zaměřených zdrojů je málo. Dokonce už i v novinách píšou v určitém politickém směru, a ten opačný kritizují. Jedni z mála posledních neutrálně politicky mluvících jsou učitelé na školách (teda aspoň většina z nich).

Náš učitel dějepisu nám to dokázal stručně a neutrálně popsat:
LEVICE: Každý se má mít stejně, ale to znamená žádné soukromé podnikání a žádné lepší věci, než mají druzí. Peníze ze státního rozpočtu jdou hlavně na proplácení veřejných služeb, ale kvůli tomu musí lidé platit vyšší daně.
PRAVICE: Každý se má mít tak, aby to odpovídalo úrovni jeho vzdělání a práce (svoboda podnikání), ale to může znamenat více chudých lidí. Lidé platí nižší daně, ale musí si za své služby zaplatit.

,,Je důležité si uvědomit rozdíl mezi pravicí a levicí."

Lidé mají špatnou paměť a málo času

(Tohle je článek zařazený do rubriky o mých tvrdohlavých názorech, takže se nebojím zde prosadit své politické přesvědčení, které se stáčí spíš doprava.)

V poslední letech se zvýšila nezaměstanost o několik procent. Zvýšily se daně a inflace porostla. Je to logické, protože celý svět prožíval krizi, ze které se ještě úplně nevzpamatoval. Však se podívejte třeba na špatnou ekonomickou situaci Španělska nebo Řecka. Češi se ale snaží vinu připsat na pravicové strany, které tehdy při začátku krize byly u moci. Myslím si, že to s tím příliš nesouvisí, protože krize ovládla celý svět, nelze tedy vinu připsat naší pravocivé koalici.

Přesto jsou lidé zoufalí. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A teď nechcu mluvit o sebevraždách, protože to už je přílišné zoufalství. Myslím tím, že po 23 letech svobody a demokracie se lidé zase začínají stáčet zpátky k socialismu... dokonce ke komunismu. Jako by jim těch 41 let komunismu v minulém století nestačilo! Bohužel lidi mají špatnou paměť a málo času = to jsou podle mě dva hlavní faktory při výběru levicové strany. Proč? Lidé mají tendenci si po nějakém čase pamatovat jen ty dobré vzpomínky. Ty špatné jednoduše vymizí. Proto se lidé tak rádi vracejí ke komunismu. Závidí lidem, kteří se mají líp, a místo toho, aby se taky snažili, tak se jim ten úspěch snaží překazit. Nezlobte se, když to takhle řeknu, ale tohle je typická komunistická vlastnost, které bychom se měli jednou pro vždy zbavit. Člověk by si měl jít za svými sny a mít svobodu projevu, což za komunismu samozřejmě nebylo. Lidé se domnívají, že dnešní komunisti už jsou jiní, než ti v minulém století, ale nemají pravdu. Ať už jsou jakéhokoliv věku, ať už se snaží lidi uchlácholit jakýmikoliv sliby, pořád to jsou ti samí komunisti, kteří nyní jen tiše čekají v koutě, až na ně znova přijde řada.

,,...pořád to jsou ti samí komunisti, kteří nyní jen tiše čekají v koutě, až na ně znova přijde řada."

Za pivo hlas nedejte!

Dnešní doba je uspěchaná, a občas taky krutá. Není divu, že lidé nemají čas ani chuť si porovnávat kampaně jednotlivých stran. Myslím, že sednutí na půl hodiny k internetu pro porovnání pár kampaní a volebních programů, nemusí být až tak šílený problém. Přece jenom, jde nám o budoucnost naší země a našich životů! A nejen těch našich, také našich dětí, jejich dětí... atd. Proto byste se při výběru strany neměli starat hlavně o to, ,,aby už konečně konečně ta Nováková od naproti přestala kupovat samé nové hadry, a měla se místo toho stejně jako vy." Měli byste se zaměřit i do budoucna. Levicové strany sice slibují více práce pro všechny a služby hrazené statním rozpočtem, neříkají už ale, že tím rostou nejen daně, které odvádí pracující lidé státu, ale taky státní dluh. Hmm, takže kdo nakonec způsobil to zadlužení???:D Já jsem se dopracovala k tomu, že vina je na straně levice, ale musíme taky vzít v úvahu fakt, že měla na krku světovou hospodářskou krizi, která se rozrůstala v době jejího nástupu. No, ale přesto s jejich ideály nesouhlasím. Vy vážně chcete až do vaší smrti zvedat státní dluh, a pak ho prostě kopnout k vašim dětem? Jo? No, tak to vám teda pěkně děkuju, a moji vrstevníci taky.

Někteří se nechávají ovlivnit předvolebními kampaněmi plné slibů. Jako extra pozornost se pro lidi na akci nabízejí párky a pivo za neuvěřitelně nízkou cenu. A v tomhle případě si někteří nezaujatí můžou říct: ,,Tak když už není koho volit, tak aspoň těm socanům dám hlas za to levné pivo a párky." Tak takhle teda ne! Vaše volba je velmi důležité rozhodnutí. Měli byste si předem lépe promyslet, které straně dáte hlas. Tady nejde o pivo ani párky. Tady jde o vaši budoucnost! Proto se prosím netvařte lhostejně a běžte k těm volbám! Já tady zatím seděla dvě hodiny uvažováním nad tím, jak zlepšit tuhle zemi, celá zoufalá, že kvůli měmu věku k těm volbám jít ještě nemůžu, a vy, kteří jste schopní voliči, kteří můžou něco změnit, na to kašlete? Je to přece pro vaše dobro. Vy máte SVOBODNÉ právo rozhodnout. Nesvádějte vinu na politiky, protože je to právě VAŠE ROZHODNUTÍ, kdo bude rozhodovat o dalších krocích v této zemi. Lidi nejsou neomylní. Přirozeně děláme chyby, ale musíme se z nich do budoucna poučit. Musíme se snažit opět vztyčit hlavy a dělat vše pro to, aby se nám zase žilo pěkně.:)

Evelyn

,,...nesvádějte vinu na politiky, protože je to právě VAŠE ROZHODNUTÍ, kdo bude rozhodovat o dalších krocích v této zemi."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anitta Anitta | Web | 15. října 2012 v 17:36 | Reagovat

Z výsledký voleb je mi na blití. S prominutím. Ale jinak se to snad říct nedá. A nejvíc mě iritují ti, kteří si teď stěžují, ale i když už mají právo volit, úplně se na to vykašlali. A zastánci levicových stran mají disciplínu, k volbám chodí pravidelně. Kdežto mi mladí, spousta z nás, kteří chtěli volit pravici, nebyla schopná vhodit do krabice ani ten pitomej lísteček. No a tak to dopadlo, jak to dopadlo...

2 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 17. října 2012 v 5:41 | Reagovat

To onePer-centus protecting facility, Louis replica louis vuitton belts for men the people that use Lv Carry backpack developing refrigerator process. Design is suitable for the proper uitcases protective case, the particular nothing fastener below it establishes, on one for whites, as well as a care for the attach will be extremely more secure your protective case innovative developing locking mechanism. For your add-ons, Louis Vuitton posesses a elected to implement set ultimately , computers Carryall.false lv possessions which are the a lot of. It's really a penetration of set which might be booked a requesting eventually oxidizing. Like buckskin, in that respect homeowners oxidization facility, just could transfer cheaper as we age (just like they are wine). Just about all spoken to such as louis vuitton handbags on saleDesigner handbag day pack will be their great tote for many motives. Such an example is often as your sporting activities purse - the location where the tote might be uniquely immaculate.

3 Septik Septik | E-mail | Web | 22. října 2012 v 11:37 | Reagovat

Krom toho že já jsem za výsledky voleb rád, budu odpovídat především na část týkající se špatné paměti.
Ano lidé mají špatnou paměť, takže si to nepamatují tak jak to doopravdy bylo. Především si dneska málokdo uvědomuje, že komunismus jako takový tu u nás nikdy nebyl. U nás byl jen zasranej Bolševismus. Jenže o tom se teď už nikdo nikdy nezmíní,tudíž je tu dost lidí, kteří nikdy nebudou volit levici, aby zne znovu nebyla diktatura. Jenže ti samí lidé si neuvědomují, že s pravicí taky nikam moc daleko nedojdeme. Spomeň me si třeba na Nazismus atd... Podle tvého uvažování, by jsme už nikdy neměli volit pravici, aby se zde neoběvil nový Hitler..

A krom toho, s tím zadlužováním. Jak chceš aby se stát dostal z dluhu, když v Pravicovém systému vlády sice nebude mít obrovské výdaje, ale taky takřka žádné danně. Naopak, čím víc lidí půjde pracovat, tím víc peněz poteče do státní kasy...
Zkus nad tím ještě malinko popřemýšlet..
Věř že já nikomu své názory, natož politické nevnucuji, jen ti zde píšu stručnš svůj názor.. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz