Stereotyp jménem Alkohol

21. října 2012 v 23:08 | Evelyn |  Mé tvrdohlavé názory
Tomáš pil s kamarády vodku a má problémy se zrakem. nekupovali přitom rozlévaný alkohol pochybné kvality, ale lahve od zavedené firmy. Nejspíš však padělky. (ilustrační foto)
Češi jsou známí svou zálibou v pití alkoholu. Smutné je, že pravidelnými ,,pijáky" se postupně stávají mladší a mladší děti. Ano, děti! Spousta z nich si prostě víkend bez alkoholu nedovedou představit. Fotí se s každou sklenkou v ruce, pak to všechno hází na facebook s komentářem: ,,To byla zase dekadentní noc." Jenže kdyby jenom jedna! Mám pocit, že někteří už dospěli k takovému alkoholovému stereotypu, že se prostě bez své víkendové pařby neobejdou. Přijde mi to jako strašný stereotyp. Páteční večer prochlastaný, sobota problitá a v neděli už se nikomu nic nechce. A takhle to jde každý víkend. Když se jich zeptáte na jiné zájmy, dlouho musí přemýšlet...

Abstinenti, z kola ven!

Lidi mají tendenci být jako ovce. Hlavně ti mladí, kteří se za každou cenu snaží zapadnout a být členem party. Beran smečky nařídí: ,,Jde se pařit!" a stádo ho následuje. Asi si klepete na čelo, ale povím vám jednu historku:

Když jsem před pár týdny jela busem ze školy domů, potkala jsem pár lidí z nižších ročníků ve věku 14-15 let. Hned chtěli, ať si k nim přisednu. Jenže to jsem ještě nevěděla, o čem se budeme bavit! Celou cestu jsem musela poslouchat pubertální kecy o tom, kdo se na které akci totálně sjel, kdo se kde poblil a kolik chlastu se vypilo. 99% naší cesty se mluvilo o chlastu. Když jsem argumentovala, že piju jen příležitostně, dívali se na mě, jak na magora.

Ale já si nemyslím, že bych byla magor. Co je na tom divného, že mám i jiné zájmy než chlastání celý víkend? Neříkám, že nepiju vůbec. Občas je nějaká akce fajn na odreagování. Ale že bych měla každou sobotu strávit s bolestmi hlavy u záchodové mísy, tak to teda ne. Mám své priority, kterých se držím. Radši podniknu menší výlet s kámoškami, ze kterého budeme mít hromadu vzpomínek, než velkou pařbu, ze které si nebudu pamatovat vůbec nic.:D

General guidelines to make great drinks

Bez alkoholu si udržuji zdraví, svěží mysl a štíhlou linii

Jak se říká, nic se nemá přehánět. A u alkoholu to platí dvojnásob. Jako příklad vám můžu uvést sousedku, která je v důchodu. Ona by byla celkem pěkná, zdravá a štíhlá ženská, nebýt její každodenního slunění, chlastnání a kouření. Teta ji nazývá čarodějnice, protože to, co s ní tyhle drogy udělaly, je fakt smutný...

... a leze jí to na mozek! Teď čtu jednu psychologickou knihu o mozku, a pro mozek prý vážně není dobré pít moc alkoholu, když se to nedoplňuje vědomostmi. Člověk může postupně ztrácet IQ a projevuje se to i na jeho písemném a mluveném projevu. A to samé platí se spánkem. Údajně, když člověk spí méně než 6 hodin, tak to má na jeho tělo a mozek vliv jako by měl v sobě 1 promili alkoholu.

... játra jsou taky důležitá! Před rokem, když jsem byla u doktorky zabývající se čínskou medicínou, tak mi říkala, že mám oslabená játra a neměla bych pít moc alkoholu. Já, která si dávám jen jednou za čas! A co teprve ti ochlastové, jejichž jedinný zájem je chlast! No tak ty chcu vidět za 20 let.

... z alkoholu se tlouste! A jak! Jednu dobu jsem často mívala skleničku v ruce... první, druhou, třetí... a s kily to šlo úplně stejně. Akorát nahoru. Během půl roku jsem přibrala 3 kila, tak jsem si řekla DOST!

Teď se snažím omezovat alkohol. Piju ho jen příležitostně, a musím říct, že se to na mě pozitivně projevuje. Cítím se zdravěji, mám víc chuti do života a taky jsem shodila ty tři kila!

A co vy? Taky jste ubrali s alkoholem na plynu nebo se pořád držíte svého stáda a slepě ho následujete?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jakým způsobem se dokážete nejlépe vyjádřit?

Mluveným projevem 24.5% (12)
Písemným projevem 38.8% (19)
Pantomimou 4.1% (2)
Jinak 6.1% (3)
Vším možným! Hlavně, když ostatní pochopí, co myslím.:D 26.5% (13)

Komentáře

1 Cizinka Cizinka | Web | 21. října 2012 v 23:22 | Reagovat

Líbí se mi tvůj názor na věc. Jestli dobře počítám, tak 18 ti ještě nebylo a je dobré, že to máš v hlavě v pořádku :)
Když si vzpomenu na svých 17... no :D Nebyla jsem zrovna abstinent. A čím jsem starší, tím víc mi dochází, jaká je to kravina tak chlastat.
Takže teď si dám třeba dvě skleničky vína, nebo si zajdu občas s někým na pivko a opíječka na akci? Naposledy na mém maturitním večírku, který byl před půl rokem. Jinak přeci není důvod, není potřeba :) Neříkám, že jsem si od té doby nedala panáčka, ale všeho s mírou :)
A musím říct, že to vínko třeba je snad ta nejlepší volba :)
Navíc víno je dobré k tomu hubnutí! :) Zahání chuť a je málo kalorické! :)

2 Septik Septik | E-mail | Web | 22. října 2012 v 10:06 | Reagovat

Líbi se mi když i dokonce holky mého věku mají názory na úrovni. To se v dnešní době zas tak moc nevidí..
Sice ohledně alkoholu to mám trochu jinak. Já se rád napiju, jenže když někam jdu,tak tam nejdu kvůli alkoholu, ale kvůli lidem. Baví mě se seznamovat s novými lidmi někde v hospodě u pivka, nebo tak. Celkově miluji hospodské protředí, několikrát týdně tam chodím si s kamarády zahrát šipky, či jen na jedno,  A to je přesně tak,jak by to mělo být. Do hospody se jít pobavit či seznámi s novými zajímavými lidmi, ale ne se jen chodit ožrat a dělat výtržnosti..

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 22. října 2012 v 10:07 | Reagovat

Já vlastně nikdy nepila. Když už jsem výjimečně šla někam s vrstevníky, dala jsem si jednu dvě skleničky (nikdy ale vína nebo piva, to nesnáším a má to na mě horší účinky než tvrdý), akorát nedavno před prázdninami na kolaudačce jsem vypila fakt hodně rumu. Ale na etapy a prokládala to jídlem, takže jsem vlastně nijak zvlášť opilá nebyla a druhý den se to taky bez potíží dalo snést. Ale to už je jednou za...pfff...několik let, co vypiju víc než sklenku či dvě ;)

4 Anitta Anitta | Web | 22. října 2012 v 15:17 | Reagovat

Tak já to mám vyřešený. Pít nemůžu, mám blbej žaludek. A možná bych za to mohla i děkovat. Cítím se fakt líp bez tohodle "svinstva". Bavit se dokážu jinak a když už je nějaká fajn akce, piju fakt s mírou. Od doby, kdy jsem  slavila osmnáctiny a vypila jsem téměř naráz půl flašky rumu jsem si řekla už nikdy víc (chtěla jsem aby to bylo nezapomenutelný - a taky že bylo...dokážeš si určitě představit to sobotní ráno...)No... docela vtipný je, ajk každej považuje osmnáxtky za takový vstup do ráje alkoholu, ale já jsem se rozhodla, že z toho "ráje" naopak odejdu. :D

5 Markéta Markéta | E-mail | Web | 22. října 2012 v 16:29 | Reagovat

Pěkně napsaný článek,... já alhokol skoro nepiju, nechutná mi a vadí mi že se po něm lidé tak mění. Ráda se chodím bavit a zvládnu to i bez alkoholu... Neříkám, že si sklenku vína nedám, ale s alkoholem hodně šetřím:-)

6 espongee espongee | Web | 24. října 2012 v 22:39 | Reagovat

máš nádherný dess a alkohol nesnášim

7 Terka Terka | E-mail | Web | 23. května 2013 v 17:28 | Reagovat

Doktorka ti řekla, že máš slabá játra a neměla by jsi pít tolik alkoholu? Bez urážky, ale máš divnou doktorku. Měla by vědět, že oslabená játra nejsou jenom z alkoholu ale může to být i počátek mononukleózy nebo něco s ní. Kdysi jsem tu nemoc měla a slyšela jsem, že po ní člověk už nemůže darovat krev. Ne že bych se na dárce krve nějak cítila, ale i tak.

Já piji maximálně jedno dvě piva, pak už mi to leze na mozek a tak si dám raději třeba kofolu nebo coca-colu nebo jdu domů, pokud už teda nejsem doma. Před Vánoci jsem si u nás ve městě chtěla koupit na zahřátí francouzský punč a ještě jsem neměla osmnáct, divné bylo že mi to neprodal. Možná i kvůli tomu, že se nemaluji. Děsné je, že některé holky na sebe napatlají kilo make-upu a pak vypadají hrozně dospěle, takže jim to prodají. Pochybuji, že bych se z jednoho punče opila.. navíc když jsem měla za dva měsíce osmnáct tak nechápu jak mohl vědět, že mi ještě 18 nebylo.. asi vypadám moc mladě. Každopádně bych ten francouzský punč ráda ochutnala už jen z toho, že je francouzský :) jeden punč by opravdu nikoho neměl zabít, teda kromě diabetiků, kterým by se po alkoholu mohlo udělat nevolno.. zvlášť po tom, v kterém je cukr. Na základce jsme jednoho takového měli ve třídě, vždycky - tedy tuším, že jen na prvním stupni - měl speciální bonbony od učitelky z kterého mu někdo dal když měl narozeniny a on když tak pak ten klasický vzal starší sestře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz