Písnička týdne 15.10. - 21.10.2012

19. října 2012 v 22:48 | Evelyn |  Písnička týdne
Michael Holbrook Penniman neboli Mika je 29tiletý britský popový zpěvák, který se narodil 18.8.1983 libanonské matce a americkému otci v Berjútu. Poté se museli s rodinou kvůli válce přestěhovat do Francie, kde žil až do svých 9ti let, a kde taky napsal svou první píseň. Už tehdy se v něm objevovalo značné hudební nadání...

Poté se rodina přestěhovala do Londýna, kde Mika žije dodnes. V roce 2006 se proslavil svým prvním singlem "Relax, Take It Easy", díky kterému se dostal na první příčky hitparád. V roce 2007 mu vyšlo první studiové album "Life in Cartoon Motion", z něhož se nejvíce proslavily singly "Happy Ending", "Lollipop" nebo "Grace Kelly". Jeho hlasový rozsah je opravdu vyjímečný. Spekuluje se o rozsahu až 5 oktáv, což je na muže opravdu hodně. Mika zpívá i v oktávách, se kterými mívají problém i ženy.

Dloho se spekulovalo o jeho sexuální orientaci. Nejen svým hlasem, ale i stylem a vzhledem působí trochu žensky. Dlouho toto téma před médii odbýval, až v roce 2012 se v gay magazínu veřejně přiznal ke své homosexualitě. Přesto mu jeho orientace nebrání v tvoření další hudby. Nyní má na kontě 3 CD. Jeho poslední, "Origin of Love" vyšlo ve Francii v září a ve Velké Británii v říjnu 2012.

Pro písničku tohoto týdne jsem si vybrala jednu píseň z jeho nového alba. Píseň se jmenuje "Make You Happy", a je vážně dokonalá. Vlastně celé album je dokonalé. Mika je jeden z mála zpěváků, který dokáže nahrát takové album, na kterém jsou všechny písničky moje nejoblíbenější.

Mika - Make You Happy (2012)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz