Je třeba brát věci s nadhledem

22. července 2012 v 23:25 | Evelyn |  Mé tvrdohlavé názory
V dnešní době lidem klesá optimismus. Krize číhá na každém rohu, lidé přichází o práci, krachují firmy, vláda se stará jen o sebe. Lidi přirozeně v tomto ohledu nemají důvod se radovat, ale to neznamená, že by se člověk neměl radovat vůbec. Říká se, že nejšťastnějšími lidmi jsou ti po těžkých operacích nebo vozíčkáři. Ti se totiž nejčastěji naučí radovat se z úplných maličkostí. Tak proč bychom nemohli uvažovat stejně?

Pesimisté mívají sklony k obezitě

Absolutely true. S tímto výrokem naprosto souhlasím, jelikož v období přicházející puberty kolem 10-12 let jsem mívala pesimistické nálady, kdy jsem se uzavřela do vlastního světa a život mi připadal bez jakéhokoliv smyslu. Nacpávat se čokoládou a nadávat, jak je ten svět hrozný - to vážně není ideální řešení problémů. Upřímně, jsem ráda, že tohle období už je dávno za mnou. Teď praktikuji už 5 let optimismus a musím říct, že je to úžasný.

Sedavý způsob života, časté vyprávění svým přátelům o svých chorobách a problémech, častá věta: ,,To nemá cenu...", užívání prášků na tlak před každými zprávami, kompenzování svých problémů jídlem, uzavírání se do sebe, víc jak tři hodiny denně u televize...
Pokud se poznáváte alespoň v jedné z těchto charakteristik, pak byste se možná měli nad svým způsobem života trochu zamyslet.

Optimism vs pessimism

I úsměvem se hubne

Je to tak. Za 15 minut smíchu přijdete o 40 kalorií!!! Nejem, že procvičujete obličejové svaly, ale navíc uvolňujete hormony štěstí, takže ve finále vám to dodá energii do života! No nezní to skvěle? A to je jen jeden z mála důvodů, proč být optimistou. Energie je v dnešní době velmi cenné palivo, jelikož nároky na člověka jsou rok od roku náročnější. Proto se nebojte na chvíli vypnout, zrelaxovat se (například jógou, která podle vědců prodlužuje život), pak si vzpomenout si na nějakou vtipnou příhodu a od srdce se zasmát. Uvidíte, že smích vám dodá energii. Jen v to musíte věřit.

Smích, dívka, vlasy

Nedejte špatným dnům šanci!

Vstali jste levou nohou? Rozlil se vám u snídaně šálek kávy, nebo popadaly věci z ledničky? Žádný stres! Hlavně si neříkejte: ,,Tohle bude den blbec." Radši si řekněte například: ,,Tak, myčka už viděla naše špinavé představení, ale teď se už vážně jede dál, a bez nehod!" Nebo prostě něco, co vám dodá sebedůvěru a odhodlání, že dnešek ještě zdaleka není ztracen! Viz jeden z mých starších článků: Všechno zlé je k něčemu dobré - ten den napřed taky vypadal, jako hrozný, ale nakonec mě potkalo velké štěstí.:-)

Pokud se vám smůla i po zbytek dne lepí na paty, vyfoťte si místo vašeho trapasu nebo neťastné události. Až budete mít zase špatnou náladu, tak si vytáhněte fotku z místa činu. Přece jenom, trapasy se obvykle dvakrát na stejném místě nedějí, takže při příští návštěvě toho samého místa, se budete moci od srdce zasmát, co jste to tehdy vyváděli.:D A zase jsme u toho smíchu, který zlehčuje všechny nesnáze. Řekli jste něco trapného? Spadli jste na ulici do kaluže? Never mind! Zasmějte se sami sobě a klidně i prohoďte: ,,No, jo! To jsem celý/celá já!" Uvidíte, že to pozvedne náladu nejen vám, ale i lidem kolem vás!:-)

Váš hlas může být jen jeden z milionu, ale může být taky rozhodující

Pokud už vám bylo 18, máte automatickou vstupenku k volbám. Je ale na vás, jestli tam půjdete nebo ne. I přes možnost změnění budoucnosti se stále mnoho lidí domnívá, že jejich hlas nemá cenu nebo že nemají koho volit. Obojí je ale nesmysl. I kdyby vám žádná možnost na seznamu sympatická nebyla, vždycky je lepší volit menší zlo, než se pak vztekat doma na gauči, jaktože to zase vyhráli sociální demokraté a kde se vzalo tolik spřízněnců komunistů? Moje nejlepší kámoška dovrší během těchto prázdnin 18 let, má tedy právo jít volit například nového prezidenta, narozdíl ode mě, kdo dosáhne plnoletosti až za rok. Paradox ale je, že ona nemá vůbec páru, koho by volila, protože se o volby moc nezajímá, narozdíl ode mě, kdo by dal svůj hlas hned.:D Takže myslím, že si s ní ještě hodně promluvím, protože ty volby vážně mají smysl! Představte si, že by si každý třetí Čech řekl, že k těm volbám nepůjde a nemá to smysl! Kolik promrhaných hlasů by to bylo? Tak se nebojte, a dejte svůj hlas, protože i ten váš má cenu.:)

Četla jsem článek, jak by podle studentů Karlovy Univerzity měl vypadat parlament, a naprosto s nimi souhlasím. U mě jednoznačně vede TOP 09. Ale každý má samozřejmě svůj názor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 22. července 2012 v 23:33 | Reagovat

Chtěla bych být optimista.

2 Girl with devil's smile Girl with devil's smile | Web | 22. července 2012 v 23:37 | Reagovat

zaujímavý článok :) ja som taký 50 % optimista :D

3 Evelyn Evelyn | Web | 22. července 2012 v 23:39 | Reagovat

[1]: Adelaine: Co není, může být.:-) Stačí jen brát věci z té lepší stránky. V mnoha situacích to ulehčí život.

4 witze witze | Web | 23. července 2012 v 8:24 | Reagovat

Proto se puberťačky pořád všemu smějou, ahá :)

5 realitta realitta | E-mail | Web | 23. července 2012 v 9:52 | Reagovat

Ja som optimista, ale aj tak niesom nejak extra chuda :D

6 Anitta Anitta | Web | 24. července 2012 v 13:56 | Reagovat

Abych se přiznala, optimistka nejsem, ale snažím se o to :-). Teď v druháku jsem to měla dost náročný jak ve škole, tak doma, dalo by se to nazvat takovou "dlouhodobější krizí".Nakonec jsem skončila na práškách a teď toho lituju, protože je to jako závislost na drogách a naavždycky je vysadit s sebou přináší různé abstinenční příznaky. Zapřísáhla jsem se, že pokud vyloženě nebudu muset, už nikdy tohle svinstvo do sebe cpát nebudu. A i kdyby bylo sebehůř, vždycky na tom člověk není tak zle, jak se mu zdá... takže nasadit růžové brýle a užívatv si života!! :-D snad se mi to konečně povede :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz