České holínky na olympiádě u Britů zabodovaly

29. července 2012 v 19:43 | Evelyn |  Zajímavosti
Olympiáda je už v plném proudu, ale ještě před dvěma dny byl celý svět napjatý, jak bude slavnostní ceremoniál vypadat. Nádherný čtyřhodinový program nadchl téměř všechny. Britská královna skákající z helikoptéry, Rowan Atkinson alias Mr. Bean jako roztržitý pianista místní filharmonie, J.K. Rowling předčítající dětem z nemocnic, David Beckham na motorovém člunu převážející olympijský oheň, a napětí až do poslední chvíle, kdo vlastně olympijský oheň na stadionu zapálí. A jak to všechno dopadlo? To se dočtete, když kliknete na ,,celý článek"...


Třicátý ročník letních olympijských her tentokrát hostí Londýn. Na celý průběh se připravili opravdu perfektně. Jenom pro postavení olympijského areálu museli zbořit přes 200 budov. A my nejsme pozadu. Jen malý kousíček od hlavního areálu byl postaven Český dům, kde jsou vítáni nejen všichni fanoušci českého týmu, ale kde taky vysílají hlavní čeští sportovní komentátoři. Téměř každodenně zde taky vystupují známé kapely jako například Charlie Straight nebo Monkey Business. Na 31.7. bude navíc speciálním hostem českého domu významný jamajský sprinter a trojnásobný olympisjký vítěz Usain Bolt.

Olympijská pochodeň putuje kolem českého domu v Londýně

V pátek 27.7.2012 ve 21:00 místního času (a ve 22:00 našeho času) začalo slavnostní zahájení olympijských her. Celý program začal historicky. Na stadioně se postupně vystřídali pastýři s ovcemi a bohatí britští pánové v cylindrech za pozdější doby industrializace. Z travnatých travnatých luk se najednou ze země začaly vynořovat vysoké komíny a na plac nastoupili dělníci, kteří přikládali do vysokých pecí železárny, kterou britové postavili jako vůbec první na světě v 19. století. Kolem dokola pochodovaly ženy s transparenty v protestu za volební práva žen na konci 19. století.

Scéna znázorňující průmyslovou revoluci ve Velké Británii

Ze železáren začalo vytékat tavené železo, které postupně ve vzduchu vytvořilo 5 olympijských kruhů, které posději zavěsili na balón, který zhruba ve 21:30 vyletěl až za hranice stratosféry a o dvě hodiny později nám ukázali pohled na olympijské kruhy ve vesmíru.

Olympijské kruhy z taveného železa

Program pokračoval například propojením moderní hudby, tanečních choreografií a facebookových statusů, čímž se vytvořila nádherná show. Taky se zapojily děti z britských nemocnic, které hrály role pacientů na lůžkách, J.K. Rowling jim předčítala knihu, a následně přicházely děti ve snech strašit bubáci... mezi nimi i lord Voldemort z Harryho Pottera. Děti přišla zachránit z nočních můr oblíbená britská pohádková postava Mary Poppins.

Postava Lorda Voldemorta z knihy Harry Potter od britské autorky J. K. Rowling nesměla chybět

Velký ohlas vzbudil krátký film z Buckinghamského paláce, kde James Bond jde vyzvednout královnu a přepravuje ji helikoptérou na olympijský stadion. Film končí v momentě, kdy je helikoptéra skutečně nad olympijským stadionem a vyskakuje z ní parašutista převlečený za královnu a s ní i Daniel Craig (James Bond). Byla to opravdu pozoruhodná show, o které média stále mluví.

Královna Elizabeth II při skoku padákem

Velký aplaus taky sklidil Rowan Atkinson alias slavná britská postava Mr. Bean coby roztržitý a znuděný pianista hrající spolu s britskou filharmonií několik minut v kuse jeden tón opakovaně až do konce, což způsobilo hodně vtipných situací znázorňujících typický britský humor, který si je hodně blízký s tím naším českým.

Otrávený Mr. Bean hrající jeden tón několik minut v kuse

Po hodině a čtvrt nádherného zahájení přišli na scénu konečně reprezentanti všech 204 zemí, kteří se utkají ve 34 disciplínách. Většina zemí na sobě měla barevné saka nebo sportovní bundy. Naše reprezentace sice měla taky saka, ale na nohách na rozdíl od ostatních holínky a v rukách deštníky jako narážku na typické londýnské počasí. Měli taky přichystanou krásnou choreografii s deštníky, ale kamera bohužel musela zachytit příchod další země, takže jsme to neviděli. Rozhodně nápad to byl originální a vzbudilo to nadšení v celém světě. Jediné, co nechápu, jsou trapné internetové diskuze ve stylu novinky.cz , kde píšou totálně zakomplexovaní lidi, kteří nemají smysl pro humor, módu ani umění, a kritizují úplně všechno včetně oblečení naší reprezentace. Anebo se narodili za komoušů a mají ještě spojené holínky akorát s kydáním hnoje a rybařením. Přitom holínky jsou dneska ve světě běžný módní doplněk. Brity to nadchlo okamžitě, protože mají stejný smysl pro humor, jako my, ale i u ostatních zemí světa to vyvolalo vlnu nadšení. A nejen to. ,,V sobotu ráno mi volali z britské televize Sky News, že máme ihned dorazit do jejich studia v nástupním oblečení - včetně holínek a deštníků. Češi prý byli jediní, kteří pochopili britský vzkaz sportovnímu světu - bavit se, brát vše s humorem a užít si her," říká Jiří Kejval, místopředseda Českého olympijského výboru. Vzali jsme to sportovně a užili jsme si to. Tak jak to má při hrách být.:-)

Naše deštníky a holínky nadchly diváky po celém světě

Poté na člunu přivezl olympijský oheň David Beckham. Spousta lidí na celém světě se sázela, kdo vlastně zapálí olympijský oheň. Až do poslední chvíle to bylo velké překvapení. Lidi sázeli právě Beckhama, bývalého atleta Rogera Bannistera nebo veslaře Stevea Redgrave. Nakonec oheň zapálilo 7 mladých olympijských nadějí. Byla to volba tak nečekaná, že britské sázkové společnosti začaly vracet sázky. Přesto celé zahájení bylo dokonalé a nezapomenutelné.

David Beckham řídí člun s olympijským ohněm

A já teď budu fandit našim reprezentantům. Včera jsem hodně fandila Tomáši Berdychovi ve Wimbledonu. Škoda, že mu to nevyšlo. Nejvíc se těším na teprve 17tiletého reprezentanta v plavání - 1500 m volném stylu - Honzu Micku, který je v mém věku a přesto už jede na olympiádu. Bude reprezentovat naši zemi od 1. srpna. A přece jenom, i když jsem nikdy nebyla nějakou šílenou fanynku sportů, tak ty chlapské svaly při plavání rozhodně stojí za podívanou.:-) :D

Holky, řekněte samy, nestojí to za to?:-) :D
Hungary's Daniel Gyurta reacts after he took first place in heat 4 during the men's 100m breaststroke heats at the London 2012 Olympic Games

(zdroj fotek: www.sport.ihned.cz a www.tn.cz )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eddie Downey Eddie Downey | Web | 30. července 2012 v 16:23 | Reagovat

Jo olympiáda, už aby byla medaile
jinak zapsala jsem si tě mezi corpses
:P

2 north face jackets outlet north face jackets outlet | E-mail | Web | 26. září 2012 v 3:03 | Reagovat

xmhzmy-liliyu0926These clothes hat shoes exquisite workmanship, high quality, high quality and reasonable price, it's worth considering buying goods!haha

3 Coach Outlet Store Online Coach Outlet Store Online | E-mail | Web | 5. října 2012 v 8:38 | Reagovat

caili0921This is a mainstream view in the community have great supporters, great view.

4 Louis Vuitton Louis Vuitton | E-mail | Web | 12. října 2012 v 9:08 | Reagovat

lilingling@wind1010 These bags not only mode, are also useful Chanel handbags come in a variety of colors and sizes, making them ideal for all styles and occasions.落札者

5 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 17. října 2012 v 4:57 | Reagovat

To onePer-centus protecting facility, Louis replica louis vuitton belts for men the people that use Lv Carry backpack developing refrigerator process. Design is suitable for the proper uitcases protective case, the particular nothing fastener below it establishes, on one for whites, as well as a care for the attach will be extremely more secure your protective case innovative developing locking mechanism. For your add-ons, Louis Vuitton posesses a elected to implement set ultimately , computers Carryall.false lv possessions which are the a lot of. It's really a penetration of set which might be booked a requesting eventually oxidizing. Like buckskin, in that respect homeowners oxidization facility, just could transfer cheaper as we age (just like they are wine). Just about all spoken to such as louis vuitton handbags on saleDesigner handbag day pack will be their great tote for many motives. Such an example is often as your sporting activities purse - the location where the tote might be uniquely immaculate.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz