Kouzelný deník (4.kapitola) - Zvláštní nákup

21. ledna 2011 v 11:34 | Evik95
Tak jsem se nějak rozepsala.:D Už píšu čtvrtou kapitolu!:-) Je to tentokrát dost dlouhé, tak nevím, jestli se vám to bude chtít číst.:D

Kapitola čtvrtá: Zvláštní nákup

"Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"! "Bože, mě se tak nechce vstávat!" znechuceně zaklapuju budík. Čeká mě další krutý den. Musím tu školu nějak zvládnout. Ale snad mamka měla pravdu. Já to zvládnu.

V autobuse si sedám opět dopředu, radši se ani neohlížím dozadu. Před školou potkávám Kláru,  která už na mě zdálky mává: ,,Ahoj Andi!!! Tak co nového?" ,,Hmm, nic zajímavého." mám jí snad vykládat o včerejším rozhovoru s Martinem? Včera jsme ten rozhovor ukončili tak nějak neurčitě:
,,Žárlíš snad?" podívá se na mě šibalsky. ,,Vůbec!" odsekávám. ,,Tak proč se se mnou nechceš bavit?"ptá se. Zvažuju svou odpověď. Nakonec říám: ,,Měl bys si rozmyslet, co vlastně chceš." Zavřela jsem okno a šla spát...

,,Andi, žiješ?" Mává mi Klára rukou před očima. ,,Jo, jasně, jenom jsem se zasnila." Vcházíme do třídy. Úplně jsem zapomněla na toho týpka, co mi věčně podkopává nohy, a opět jsem spadla na zem. Třídní drbny se okamžitě začaly smát, Alice se ale kupodivu tváří soucitně. Proč? Pak směřuje ke mě a říká: ,,Andi, je mi moc líto, co se včera stalo. Neměla jsem být taková. Bylo toho včera na mě moc. Víš, co? Odpoledne pořádáme piknik v parku, tak můžeš přijít po škole." Já nemám slov. Ty vole! To jsem z toho blázen! ,,Tak jo." odpovídám. Jsem stále v šoku. Že by konečně teror ustal?

,,Ty máš ale štěstí!" Říká Klára, když jdeme ze školy. ,,Ani tomu nemůžu uvěřit! Trochu přemýšlím, jestli to jen nehrála. Ale znělo to tak přesvědčivě. Však pojď taky!" říkám. ,,Ne, ráda bych, ale musím teď jít koupit všechny ty učebnice a sešity, co máme na seznamu. Musím pak jet za babičkou do nemocnice." ,,Co se jí stalo?" ptám se. ,,Měla infarkt, tak si jí tam ještě nechali na pozorování." říká Klára. ,,To je mi moc líto. Doufám, že ji brzy pustí." Říkám. Je zvláštní, že v takových situacích nikdy přesně nevím, co říct. ,,Tak zatím ahoj!" loučíme se. Pak směřuju do malého parku kousek od školy. Hmm, moc velký park to není, ale nemůžu tu své spolužáky najít.

Asi třikrát jsem prošla celý park, ale nikoho z naší třídy jsem tam nenašla. Tak jsem asi naletěla na pořádný žertík. Alice se teď se svojí partičkou někde směje, anebo se přinejhorším tulí k Martinovi a myslí si, jak skvěle to vymyslela. Ne, to není všechno! Protože začíná pršet! A jakoby toho nebylo málo, tak jsem si zapomněla deštník. Ach, bože, co jsem jen provedla? Nemá smysl běžet, zastávka je odtud patnáct minut. V tuhle chvíli mě napadá jediné: Deserve Better - písnička od Amy Diamond, kterou jsem si nikdy něměla potřebu zpívat, protože jsem si nikdy nepřipadala tak ublížená, jako teď.

Jsem totálně zmoklá a zmrzlá na kost, a cvakám zuby do rytmu té písničky, jejíž slova si teď snažím vzpomenout: ,,You say: I´m sorry baby. Never meant to hurt you baby. I´m like whatever, I just don´t care. I know I deserve better...."

Vycházím z parku a napadá mě, že bych aspoň mohla jít do papírnictví koupit si ty sešity, ať nemusím mrznout na zastávce. Napřed ale zalézám do nejbližšího kadeřnictví a zoufale se ptám kadeřnice, jestli by mi nemohla půjčit fén, abych nemusela chodit tak mokrá a zmrzlá. Naštěstí kadeřnice měla dobré srdce a ani za to nechtěla zaplatit. A dokonce mi uvařila horký čaj! ,,Děkuju vám moc!" říkám při odchodu a pomyslím si, že svět není plný jenom zlých lidí. ,,Není zač. Klidně tě můžu ostříhat, když už jsi tady. Stejně tu zrovna nemám žádného zákazníka." Tak jsem souhlasila.

Kadeřnice mi trochu přistřihla moje dlouhé vlasy a udělala je daleko nadýchanější, a dala mi i pár tipů, jak si je správně udržovat. ,,Tady máš kontakt na mě. Až budeš chtít zase nějaký pěkný účes, tak zavolej." říká. ,,Děkuju vám moc. Ani nevíte, jak moc jsem vám vděčná." nemůžu se na svůj krásný účes vynadívat. Stačilo je jen trochu přistřihnout, udělat je nadýchanější a hned vypadaly kouzelně! ,,Není zač. Ráda dělám lidem radost." usmívá se kadeřnice.

Pak jsem šla do papírnictví. Vytáhla jsem si seznam sešitů a četla všechny ty věci, které musíme mít. Zrovna jsem zahýbala za roh regálu, když vtom jsem vrazila do prodavačky, která zrovna nesla plno krabic zboží. Samozřejmě jí všechny krabice vypadly z rukou a všechno zboží se z nich vysypalo na zem. ,,Moc se omlouvám!" vyhrkla jsem a začala sbírat všechny ty věci ze země. Nějaké sešity (to se mi docela hodí), archy samolepek, kalendáře a .... kouzelný deník? Ten název mi přijde docela vtipný, protože uvnitř jsou jenom prázné listy na psaní. Neřeknu, kdyby k tomu byl takový ten fix, který po napsání nejde vidět a napsaný text jde přečíst jenom, když se nasvítí. Ale takhle? Co je kouzelného na obyčeném deníku? I když, obal je krásně zelený - přesně v mojí oblíbené barvě. A pod nadpisem je drobným písmem napsáno: ,,Nic není nemožné, když dokážeš věřit!" Hmm, zní to zajímavě, ale možná tak pro malé děti. I když... nikdy jsem si nepsala deník. Možná bych to mohla zkusit. Tak jsem si kromě sešitů koupila i "Kouzelný deník". Když si budu do deníčku zapisovat své zážitky, tak žádné z nich nezapomenu! To zní docela skvěle!

,,Milý deníčku, dnešek byl vážně zvláštní. Vypadalo to, že Alice se se mnou konečně usmířila, ale místo toho si ze mě jenom hnusně vystřelila. Naštěstí Klára stojí pořád při mě. Taky mě chytil pořádný liják, ale našla jsem bezva kadeřnici, která mi půjčila fén, uvařila čaj a udělala bezva účes! Nakonec jsem v obchodě vrazila do prodavačky, takže se jí všechno zboží vysypalo, ale pomohla jsem jí to posbírat a díky tomu jsem objevila tebe! Baví mě psát, takže zápisky budu dělat určitě často. Jenom by mě zajímalo, co asi dělá Martin? Dneska jsem ho neviděla. Přála bych si poznat kluka, který by byl ke mě upřímný. Přála bych si, aby svět byl jednodušší a abych mohla být konečně doopravdy šťastná." Kéž by...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Třídíš odpad?

Ano
Ne
Někdy

Komentáře

1 Barča Barča | Web | 21. ledna 2011 v 17:56 | Reagovat

Krásné , moc mě to baví aáá , jinak tu písničku znám ,  moc se mi líbí... :* :* ♥ :D

2 Annie* Annie* | Web | 21. ledna 2011 v 20:41 | Reagovat

Ne.. :(

3 Annie* Annie* | Web | 21. ledna 2011 v 22:07 | Reagovat

To jo.. :/ Hodně lidí totiž psalo do O2 arény, jestli tady teda bude, a pokaždé jim odpověděli, že jeho koncert se tento rok v ČR neplánuje..

4 An!tta An!tta | Web | 22. ledna 2011 v 13:15 | Reagovat

Pěkné, takovou kadeřnici bych teda taky ráda potkala :-D

5 Eve Eve | E-mail | Web | 22. ledna 2011 v 15:03 | Reagovat

Děkuji moc za milé komentáře :) By ses divila, jaký jsme já flákač ohledně SB :D Taky děkuju, že sis přečetla ten strašně dlouhý článek. Člověka zahřeje u srdíčka, když ví, že se ta práce aspoň trochu vyplatila a že to aspoň jeden človíček četl :)
Ten příběh vypadá opravdu zajímavě - napiš mi až ti vyjde knížka, tu si koupim ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz