Kouzelný deník (3. kapitola) - Nic není takové, jak se zdá

18. ledna 2011 v 19:43 | Evik95
Konečně pokračuju! Teď toho učení bylo hrozně moc, takže jsem vůbec nestíhala.

Kapitola třetí: Nic není takové, jak se zdá

Celá zničená jsem přišla domů. Bráška zcela nadšený tancoval po kuchyni a vyprávěl mamce zážitky z prvního školního dne. ,,Ahoj mami, ahoj Honzíku!" Volám, a snažím se u toho nasadit

aspoň trochu veselý výraz. ,,Ahoj Andi! Tak jak bylo?" ptá se mamka. ,,Jo, dobrý." snažím se všem a sobě nalhávat. Nechci, aby si o mě mamka dělala starost. I když... ,,Sedím v lavici s jednou sympatickou holkou. Jmenuje se Klára." to je fakt. Jediná skvělá zpráva dne. Mamka ale nějak poznala můj hraný výraz: ,,Andi, ty to neříkáš upřímně." Hmm, mamka prostě vždycky odhalí, když neříkám pravdu. ,,No, dobře. Kromě Kláry je celá třída úplně divná, holky se na mě mračí, že se bavím s Martinem, kluci mi podkopávají nohy... jako co jsem jim udělala? To je Martin nějaký VIP, že se s ním nesmím bavit?" Ach, bože. Ta naše třída... vždyť se chovají jak malé děcka! Proboha, kam jsem to jenom vlezla?
,,Nic si z toho nedělej," utěšuje mě mamka, ,,Vždyť přece kluci dospívají později, a holky... ty ti jenom závidí." ,,A co by mi tak asi mohly závidět?" nechápu. ,,Třeba to, že se s tebou Martin baví." mrkne na mě mamka, pak se otočí a jde vyndat muffiny z trouby. ,,Ty vždycky víš, co právě potřebuju." obdivuju mamku, a pořádně si ukousnu dobrého muffinu... ,,Ale bacha, jsou ještě horké!" směje se mamka. ,,Hummmmmhhhhhuuuuuu!!!!!!!" je to horké!!! ,,Asi mi hoří jazyk!" směju se. Mamka se směje. Honzík se směje. Je to pohoda. Mám ráda takové chvilky.

Pak jsem šla vynést smetí. Ale najednou vidím... Martin přichází! No, co. Já ho hodlám ignorovat. Co je na tom tak těžkého? Ani spolužačky mi nemusí vyhrožovat, stejně s ním nechcu mluvit. Děvkař jeden. Myslí si snad, že sbalí více holek najednou?
Už se blíží. Co nevidět mě asi pozdraví. Rychle vysypávám smětí do popelnice a ve chvíli, kdy už otvírá pusu, že mi řekne ahoj, zavírám za sebou branku a odcházím dovnitř. Dělám, že jsem si ho nevšimla. Rychle spěchám do kuchyně podívat se z okna na jeho reakci. Vypadá tak nějak... zaskočeně. Ale proč?  Nakonec se zmateně otáčí a zalézá do jejich baráku.
Tak nevím, kdo je z nás dvou zmatenější. Nevím, co si o tom mám myslet. Dělá snad, že neví, co se dneska stalo? Připadá mu, že se nic nestalo? Nebo snad doufá, že jsem nezjistila, že se něco stalo? Jsem hrozně unavená. Asi půjdu spát dřív. Ale napřed budu muset u večeře doufat, že taťka nepozná můj hraný výraz při vyprávění, jak "úžasný" byl dnešní den.

Večer se táhl neuvěřitelně pomalu. Naštěstí taťka mi na to skočil. Nechcu mu dělat další zbytečné starosti. Mamka se jenom tajuplně usmívala. Ona ví, že já to dokážu a nenechám se od těch stupidních spolužáků srazit na zem. A už vůbec ne od Alice, mojí úhlavní sokyně od dnešního dne.

Po večeři jsem se rychle umyla, vklouzla do pyžama, ale nešla jsem ještě spát. U otevřeného okna jsem přemýšlela a koukala a hvězdy. Když v tom jsem viděla, že naproti u Martina se ještě svítí. Asi si mě všiml. Vystrčil hlavu z okna. Já už to prostě nemůžu dál hrát. I když ho za dnešek nenávidím, něco mi říká, že ho nemůžu donekonečna ignorovat.
,,Ahoj! Ty se se mnou už nebavíš?" volá Martin. ,,Já...já...." ach, bože, co mu mám jen říct? ,,Já nevím, co si o tobě mám po dnešku myslet." ,,O čem to mluvíš?" kouká na mě zase tím zmateným výrazem. ,,Ty víš dobře o čem mluvím. Nebo spíš o kom. Tvá úžasná kámoška Alice by mohla vyprávět." říkám podrážděně. ,,Je to moje holka." přiznává stále nechápavým tónem. ,,To jsem si všimla." říkám zoufale, ale s nadějí, že tento rozhovor co nejdříve ukončím. Martin mě však zaskočil: ,,Žárlíš snad?" podívá se na mě šibalsky. Vypadá to, že si myslí, že ho snad ještě chcu! ,,Vůbec!" odsekávám.
Nebo snad jo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi Amy Diamond?

Jasně! Jsem její velký fanoušek! 30.6% (414)
Zpívá docela hezky. 14.6% (198)
No, ujde. 13.9% (188)
Ne, vůbec ji nemám rád(a). 16.2% (219)
Neznám. 24.6% (333)

Komentáře

1 An!tta An!tta | Web | 19. ledna 2011 v 17:57 | Reagovat

A jaj, takže se pravděpodobně blíží pořádná válka mezi Alicía  Andreou, jak koukám :-D  No tak to už jsem zvědavá :-) :-D

2 Eve Eve | E-mail | Web | 19. ledna 2011 v 18:53 | Reagovat

To vypadá dobře. To vypadá moc dobře! Máš opravdu talent! ;)
A neboj, já bych tě v tom kině nechala, ale nikdo jiný by se na mého/našeho Freddieho nesměl ani koutkem oka podívat :D Já vždycky považovala za nejlepší film s Freddiem Melodii mého srdce, ale Homework mu šlape na paty. Ještě by to ale chtělo trailer ;D

3 Barča Barča | Web | 20. ledna 2011 v 16:59 | Reagovat

Krásné , čekám co bude dál , vypadá to přesně jako u mě... :D :D :D :D :D JO jen , omlouvám se , že jsme neobíhala , díky žes napsala komentář , všimla jsem si! :-)

4 Michaela-affs Michaela-affs | Web | 20. ledna 2011 v 21:49 | Reagovat

Děkuju. Jo já o tom vím...Jde hlavně o rubriku videoklipy a Media nebo tam něco...:D Jen mi to nejde spravit...Já to už skoušela upravit, ale nejde mi to..Už nevím co s tím...Mám zatím málo času, tak se snažím dopřestěhovat aspoŇ blog..:D Tamto budu muset udělat pak... :D Ale fakt dík. Sem ráda, že si toho všimnul i někdo jinej než já...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz