12.2.2010 - Další den, na který nikdy nezapomenu!:-)

12. února 2010 v 23:27 |  Zajímavosti
Wow! Ještě dnes ráno by mě ani ve snu nenapadlo, že za pár hodin budu mít pořízené takové cenné fotky!

Vše začalo koncem ledna:
Ostravské 8leté a 4leté anglické gymnázium ,,1st International School of Ostrava" vyhlásilo soutěž s názvem ,,LET THE MUSIC COME TO YOU" pro 8. a 9. třídy ostravských základních škol. Do této soutěže se přihlásilo 15 škol z Ostravy a okolí.

1. kolo soutěže: 26.1.2010:
Všichni z 8. a 9. tříd, kteří jsme chtěli soutěžit, tak jsme se o přestávce shromáždili v jazykové učebně. K nám do školy přišlo pár žáků z ,,1st International School of Ostrava". Spustili anglickou prezentaci s povídáním o rock&rollu, protože soutěž už podle názvu je o hudbě. Po pár minutách prezentace nám rozdali krátký anglický test, kde byly otázky právě na ten rock&roll. Bohužel jsem nevěděla, v jaké zemi vznikl. Vznikl v Anglii, ale to jsem samozřejmě zjistila až po odevzdání testu!XD Učitelky pak z bezchybných testů vylosovaly jednoho výherce a tím byl náhodou můj spolužák! Ten si měl vybrat do skupiny holku a kluka - opět moji spolužáci a jednu učitelku - naše třídní (angličtinářka). Ti postoupili do druhého kola soutěže - finále. Za úkol si mají připravit zhruba 8 minutovou anglickou prezentaci o vylosovaném hudebním stylu. Vylosovali si hudební dinosaury.

A o co se hrálo?
3. cena - den s Kanaďanem, co umí dobře česky
2. cena - lístky na koncert skupiny Kryštof
1. cena - týdenní anglický pobyt od školy ,,1st International School of Ostrava"

POZOR! POZOR!
Víte, kdy a kde se finále konalo? Víte, kdo byl v čele poroty?
Ne? Tak čtěte dál!

2. kolo soutěže: Dnes 12.2.2010:
7:45
Sraz naší třídy před Střediskem volného času Ostrčilova (naproti střediska je ZŠ Ostrčilova a 1st International School of Ostrava). Jdeme podpořit ve finále naši trojici hrdinů a paní učitelku (která odklikává stránky prezentace:D).

7:50
Mám s sebou foťák - a vím proč. Protože v čele poroty je... víte kdo? Slavný český zpěvák, hudebník, skladatel, textař, novinář a překladatel do angličtiny a čínštiny....
...je to...
...Ondřej Hejma!!!!!!!XD Já vím, asi jste čekali nějakou větší osobnost, když to tak dramatizuju.:D
A právě přicházi do střediska! Naše třída čeká u vchodu, takže si ho hned vyfotím!:-)
Hned v závěsu za Hejmou přichází ostravský moderátor, redaktor a dramaturg: Aleš Juchelka (můžete znát třeba z Medúzy na ČT1).


8:00
Dokonale jsem se vybavila 2 vytisklými fotkami Hejmy a nabitým foťákem, pro případ, že bych měla příležitost se s ním vyfotit... trochu přeháním, vždyť je to soutěž a každý porotce tam má plno práce. Takže žádné focení určitě nebude!:D
Ale hlavně, že mám nabitý foťák! Jsem jediná z naší třídy, kdo ho má s sebou, takže úkol: fotit a natáčet naší skupinku, až budou prezentovat hudební dinosaury!

8:30
Soutěž začíná. Uprostřed místnosti sedí u stolů na stupínku 7 porotců (z nich jeden Hejma), z toho všichni umí perfektně anglicky a jsou připraveni klást každé škole anglické otázky.
Vpředu na pódiu je připravené plátno na prezentace škol. A už na pódium přichází moderátor Aleš Juchelka!

9:55
Už vystoupilo 5 škol...nic moc, skoro nikdo neuměl svůj text nazpamět - to by se totiž mělo umět...
Ale teď hlásí moderátor:
,,Prosím, přivítejme Základní školu Matiční!" Přichází naše třídní, usedá vzadu schovaná za plátno k notebooku, připravená odklikávat části prezentace. A už přichází i Theo, Nikola a Denis. Žádná tréma na nich nejde vidět. Napřed Nikola řekla několik vět o naší škole a pak Theo s Denisem střídavě mluvili o hudebních dinosaurech, konkrétně o Rolling Stones, Judas Priest, AC/DC... a dalších. Největší aplaus ale přišel, když se pouštěly hudební ukázky. Na píseň Highway to Hell od AC/DC to už Theo nevydržel a začal zpívat, tančit, a běhat po pódiu a kolem diváků. A vyzýval všechny dosud znuděné diváky, aby taky zpívali nebo alespoň mávali.... Celé to všechno působilo tak komicky, že podle mě to muselo získat velké plus u porotců, protože kromě správné angličtiny hodnotí i projev k divákům.:-)
Porotci to zhodnotili velmi kladně. A kladli i anglické otázky, se kterými si naši spolužáci naštěstí poradili.

9:15
Přestávka. Porotci odcházejí do jejich místnosti ,,Top secret", kam nikdo jiný nesmí a na všechny školy v sále byl připravený bufet zdarma.
Ale to není podstatné.:D

9:38
Kámoška mi říká: ,,Hele, dívej! Hejma přichází ke svému stolu!"
HA! Šance pro mě! Říkám: ,,Pojď se mnou, vyfotím tě s ním." A ona, že ne...to má být vtip?
Tak jí alespoň vezmu vytisklou fotku Hejmy a jdu směr jeho stůl. Ochotná třídní se mi naštěstí nabídla, že mě vyfotí.:-)

9:39
,,Dobrý den, můžu se s váma vyfotit?" A Hejma: ,,Jasně!"
A pak už jenom záblesk foťáku...mám v hlavě temno, ale vzpomínám si, že jsem chtěla ještě podpis, tak vytahuju ty dvě vytisklé fotky a dávám mu je k podpisu.
Rychle vyhrknu: ,,Děkuji moc!" A pádím rychle zpět na své místo.
Další šok v mém životě! Ale naštěstí se tentokrát vzpamatovávám jen půl hodiny...:D U Amy jsem se vzpamatovávala asi čtvrt roku...:D
No jo no. Opět kazím fotku. Dívám se někam do nebe, ale tak neva!:D

9:45
Na pódium přichází další školy a s nimi další prezentace, ale mě už na další 3 hodiny z tak skvělého snu nikdo neprobudí.;-) S kámoškou losujeme, která bude mít který podpis (ony jsou oba stejné, akorát jeden černobílá fotka a druhý je barevná fotka - ale Hejma je na obou stejný). Řekla jsem kámošce, ať si vybere. Ona chtěla losovat. Vytáhla si černobílou a já barevnou fotku. Ale bylo nám to celkem jedno, která bude mít kterou fotku, tak jsme si losly.

13:10
Vyhlášení výsledků:
Na 3. místě se úmístila ZŠ Ludgeřovice, na 2. místě ZŠ Hlučín
...a první...
...And the winner is...
ZŠ Matiční!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jooooooooooo! My vyhráli!!!!!! Takže Nikča, Denis a Theo pojedou na ten letní anglický pobyt!!!!

13:15
Konec soutěže
Další kámoška si vzpomněla, že by se chtěla vyfotit s Hejmou, protože předtím o přestávce byla v bufetu. Tak jsem jí řekla že jí s ním vyfotím. Ptala se ho, jestli se s ní může vyfotit, ale on ještě musel dělat rozhovor, tak říkal: ,,Určitě můžeš, ale za chvilku, já přijdu." No tak jsme čekaly asi 10 minut. On furt nikde. Za chvilku jsme tam byly už jenom my dvě, tak jsme alespoň zastihly Aleše Juchelku a s ním jsme se vyfotily.:-)

Během soutěže tam natáčeli pro ČT1, fotili pro Moravskoslezský deník a s našimi vítězi dělali rozhovor do televize!:-) A já jsem je fotila taky!:-)

Já a Aleš Juchelka. Opět vypadám, jak mimozemšťan, s ním by se něco mělo udělat!:D


Jo, a taky zprávy o té soutěži uveřejnili v Moravskoslezském deníku. Nejvíce je ale toho na internetových stránkách MS deník, kde jsem později zjistila, že mě tam vyfotili taky! Zrovna jak jsem u Hejmy a on se mi podepisuje!:-)
No, a to jsem si před rokem ještě před 14. narozkama myslela, že ve 14 letech se nedá zažít moc zajímavých věcí! A co mě čeká letos, až mi bude 15? Já něco určitě vymyslím!:D
Prostě a jednoduše...
Život je jedno velké překvapení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Orange - SB Orange - SB | Web | 14. února 2010 v 14:13 | Reagovat

Tak to gratuluju!!!! :) Se máš, že jsi se s nima vyfotila. :) Sluší ti to na fotkách :)

2 Ruben Theodor Kovalský Ruben Theodor Kovalský | E-mail | 14. února 2010 v 15:43 | Reagovat

Cau Evi,moc by me potesilo, kdyby si prosim upresnila svuj clanek:Kapely byly:Rolling Stones,Judas Priest a AC/DC..jinak pekny report.PS:jeste ze si mela fotak:-)

3 Ruben Theodor Kovalský Ruben Theodor Kovalský | E-mail | 14. února 2010 v 18:32 | Reagovat

Jo a jeste:To moje vystoupeni nemelo byt komicke ale metalova a drsnacke:-D

4 An!tta An!tta | Web | 27. února 2010 v 21:03 | Reagovat

Tý jo, to gratuluju moc ! :-) :-) To se máš, že máš spolužáky, kteří umějí aspoň trochu myslet. Kdybys viděla mojí třídu XD To by to dopadlo... XD
A fotky jsou pěkný, náhodou tam vypadáš v pohodě. :-)

5 Coach Factory Coach Factory | E-mail | Web | 5. října 2012 v 8:59 | Reagovat

caili0921This is a mainstream view in the community have great supporters, great view.

6 Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Outlet | E-mail | Web | 12. října 2012 v 9:54 | Reagovat

lilingling@wind1010 These bags not only mode, are also useful Chanel handbags come in a variety of colors and sizes, making them ideal for all styles and occasions.落札者

7 louis vuitton louis vuitton | E-mail | Web | 17. října 2012 v 5:44 | Reagovat

To onePer-centus protecting facility, Louis replica louis vuitton belts for men the people that use Lv Carry backpack developing refrigerator process. Design is suitable for the proper uitcases protective case, the particular nothing fastener below it establishes, on one for whites, as well as a care for the attach will be extremely more secure your protective case innovative developing locking mechanism. For your add-ons, Louis Vuitton posesses a elected to implement set ultimately , computers Carryall.false lv possessions which are the a lot of. It's really a penetration of set which might be booked a requesting eventually oxidizing. Like buckskin, in that respect homeowners oxidization facility, just could transfer cheaper as we age (just like they are wine). Just about all spoken to such as louis vuitton handbags on saleDesigner handbag day pack will be their great tote for many motives. Such an example is often as your sporting activities purse - the location where the tote might be uniquely immaculate.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz