Září 2007

O Amy Diamond

9. září 2007 v 16:37 Něco o Amy
Něco o Amy:
Jméno a příjmení: Amelie Linnea Deasismont
Datum narození:15.dubna 1992
Místo narození: Norrköping
Sourozenci: 3 sestry-Holly, Lisa, Daniela a bratr Charlie
Rodiče: máma je Švédka, táta Angličan
Místo bydliště: Jönköping
Znamení zvěrokruhu: Beran
Barva očí: šedá
Barva vlasů: zrzavá
Koníčky: hudba, plachtění, plavání
zvířata: králík, čtyři kočky, dvě bílé myšky
Oblíbená zpěvačka: Christina Aguilera
PODROBNOSTI NÍŽE:

Amy Diamond, rodným jménem Amy Linnéa Deasismont, (*15. dubna 1992 v Norrköpingu, Švédsko) je anglicky zpívající švédská dětská zpěvačka. Jeji debutová píseň "What's in It for Me" byla vydaná, když jí bylo teprve 12 let. Tato píseň byla v roce 2005 hitem ve Švédsku, Dánsku, Norsku a Finsku. Stala se nejhranější písni v Polsku v roce 2005; udržela se mezi nejlepšími deseti po čtyři měsíce.
Její nejúspěšnejší písně byly "What's In It For Me", "Welcome To The City", "Champion", "Shooting Star", "Don't Cry Your Heart Out", "It Can Only Get Better", "Stay My Baby", "Is It Love", v roce 2008 "Thank you" a v roce 2009 It´s my life.

Podrobný žvotopis

Amy se narodila 15. dubna 1992 ve švédském Norrköpingu. Je druhá ze čtyř dcer , její táta Lee je Angličan a máma Chrisbeth Švédka. Po narození Amy se rodina přestěhovala do Hertfordshire na východě Anglie. Když byly Amy čtyři roky, přestěhovali se zpět do Švédska, do města Jönköping, kde stále žijí. Amy má dvě mladší sestry, Lisu (12) a Holly (8), a starší sestru Daniele (20). Na jaře roku 2009 přibyl další sourozenec, novorozeně Charlie.
Když bylo Amy šest let, začala dělat krasobruslení a ukázalo se, že je velmi talentovaná. Vyhrála mnoho zlatých medailí a cvičila šestkrát týdně. Jako dítě si také zahrála malou roli v TV-show De drabbade".
,,Na fotce Amy a její sestry. Zleva: Daniela, Holly, Amy, Lisa:"
Amy poprvé zpívala na pódiu v 7 letech, když soutěžila v "Småstjärnorna" (Malé hvězdy). Předváděla zpěvačku Belindu Carlisle a písničku "Heaven is a place on earth". Skončila třetí. O pár let později soutěžila v talentové soutěži nazvané "Super Troupers". Vyhrála semifinále a ve velkém finále skončila třetí.
V roce 2004 Amy soutěžila v soutěži zvané "Mix Megapol Summer Idol", kde první cena byla nahrát CD v opravdovém studiu. Nejenže vyhrála soutěž, ale v porotě seděl člověk z nahrávací společnosti Bonnier Amigo, který později nabídl Amy nahrání celé desky.
Chvíli po soutěži, Amy nahrála svůj první singl "What's in it for me". Amy měla nahrávat dva dny, ale singl byl nahrán za méně než hodinu a byl publikován 16.února 2005, když jí bylo pouze 12 let.
Její první singl zaznamenal obrovský úspěch a dosáhl čísla jedna v hitparádách a později dosáhl platiny. Díky tomuto úspěchu s písničkou "What's in it for me", natočila Amy desku s názvem "This is me now". Bylo vydáno v květnu v roce 2005 a prodalo se více než 100 000 kusů. Na konci roku 2005 se Amy objevila ve více než 20 TV-shows a během léta měla koncertní turné.
K propagaci Amy v zahraničí podepsala smlouvu s Warner music v červnu roku 2005. Zakrátko byla velice populární v severních zemích jako je Polsko a Německo. Pro Evropské obchody byla stvořena speciální edice alba. Další singly z debutového alba byly vydány později : "Welcome to the city", "Champion" a "Shooting star".
V roce 2005 byla Amy nominována na několik cen. Jako nejmladší člověk v historii obdržela Nordic Music awards za nejlepší hit "What's in it for me". Také vyhrála dvě ceny od NRJ radia a jako nejmladší byla nominována na švédské ceny Grammy. Vyhrála Grammy za nejlepší švédskou zpěvačku, také písničku roku, nováčka roku a Nickelodeon Kids choice award za Hit roku, byla nominována na Rockbjörnen.
Druhé album bylo nahrána v únoru 2006. Nahrávání zabralo 4 týdny. Album "Still me, still now" bylo tedy publikováno v květnu. Několik týdnů před tím vyšel první singl z tohoto CD "Don't cry your heart out". Druhé album taktéž zaznamenalo masivní úspěch a dosáhlo zlatého statusu ještě dva dny předtím, než vyšlo!
V létě 2006 se Amy zúčastnila turné se skupinou Diggiloo po celém Švédsku. Začala být velmi známá pro svou verzi písničky "Je ne regrette rien" od Edith Piaf. Poté v létě byly vydány další dva singly "Big guns" a "It can only get better". V tomto roce také Amy dělala modeling pro katalog Ellos a promoční práci pro Statoil and Stadium. V prosinci ukázala své herecké a krasobruslařské dovednosti jako ledová princezna v Swedish Christmas Calendar..
Ke konci roku 2007 začala Amy nahrávat své třetí album, které se jmenuje "Music in motion". První singl byl vydán v září a jmenoval se "Is it love?". Album bylo vydáno v listopadu 2007 a s ním i další singl "Stay my baby".
Na začátku 2008 se Amy objevila ve Švédském kole Eurovision song contest. Soutěžila s písničkou "Thank you", a dovedla ji přímo do finále v Globen. O Amy je známo, že odděluje svůj soukromý život od uměleckého. Nezveřejňuje svoje pravé příjmení ( které není Diamond). Amy chodí do školy jako každý jiný teenager ve Švédsku a většina jejích vystoupení je o víkendu. Někdy ji můžete vidět dělat si domácí úkoly, když je na propagačních akcích nebo po koncertě. Momentálně studuje v Jönköpingu kadeřnictví.
Od jara 2008 má Amy svou vlastní značku šperků, konkrétně stříbrný náhrdelník. Značka se jmenuje Amy's Diamond a je pod firmou Tussilagosmycken.. V létě nahrála novou píseň "Connected" pro animovaný film Barbie a Diamantový zámek.A měla obvyklé letní turné ve Švédsku. V září začala nahrávat své čtvrté album, které bylo vydáno 19.listopadu. Album obsahuje 12 krásných Vánočních písní. Bylo to první album Amy, které celé nazpívala ve švédštině. Některé písně byly nové, ale některé byly starší klasika.
Na začátku roku 2009 bylo zveřejněno, že Amy bude opět v Eurovision song contest, ve Švédsku nazvané Melodifestivalen 2009. Nahrála disko song "It's my life" ale bohužel se neprobojovala do finále. Nyní nahrála další, v pořadí už páté CD s názvem Swings and roundabouts, které vyjde 21. října 2009. No, máme se na co těšit!:-)


Alba

  • This Is Me Now (2005)
  • Still Me Still Now (2006)
  • Music in Motion (2007)
  • Music in Motion Gold Edition (2008)
  • En helt ny Jul (2008)
Zajímavosti:
Amyny rady, jak na nudu:
  • Seber všechny známé, snězte velkou pizzu a vyražte na dlouhou projížďku na kole.Pak ležte v trávě v parku, dívejte se do nebe a zpívejte.
  • Nebo vezmi kamarádku na výpravu po obchodech.

Něco o oblečení
  • Amy jako každá holka miluje oblečení a kosmetiku.Obléká se ve sportovním stylu, neřídí se módními trendy, radši dává přednost pohodlí.Je blázen do hodně barevných triček.Na vystoupení si ráda bere bláznivé sukně.
  • V poslední době se Amy zajímá o make-up-ne že by se najednou začala kdovíjak líčit...ale lesk na rty se vždycky hodí.
Dívka zakletá do čtyř živlů.Přesně taková je Amy:jemná jako voda, neklidná jako vítr, plná energie jako oheň, tvořivá jako země.
Dnes je Amy ve Švédsku porovnávána s hvězdami, jako je Miley Cyrus:

What´s in it for me - Amy Diamond

9. září 2007 v 15:36 Videa s Amy
Zazpívej si s Amy! Místo Amy teď zpívej ty!


Změna č.9

5. září 2007 v 14:57 Změny designu
Tak tady je změna s Amy Diamond:


Diddl video

3. září 2007 v 10:09 Diddl

Copyright © 2006-2014 , www.didlinka-evicka.blog.cz